رئیس شبکه بهداشت و درمان دیلم؛
برای ۵۱۶ نفر، غربال اولیه اختلال مصرف مواد مخدر، الکل و دخانیات در دیلم انجام شد

6 تير 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: مراقبین سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم برای ۵۱۶ نفر از ابتدای سال تاکنون، غربال اولیه اختلال مصرف مواد و الکل و دخانیات را انجام دادند

هادی جوانبخت طی گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم اظهار داشت: مراقبین سلامت و کارشناسان سلامت روان در مراکز خدمات جامع سلامت، غربالگری اولیه اعتیاد به مواد مخدر، الکل و دخانیات را انجام می‌دهند.
 وی افزود: سطح خطر افراد مراجعه‌کننده تعیین شده و با توجه به این موضوع، افراد یا به روان‌پزشک ارجاع داده شده و یا مداخلات روان‌شناختی توسط روان‌شناس انجام می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم با اشاره به اینکه انجام این غربالگری در راستای پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های ناشی از آن است گفت: مراقبین سلامت برای ۵۱۶ نفر از شهروندان از ابتدای سال تاکنون، غربال اولیه اختلال مصرف مواد و الکل و دخانیات را انجام دادند.
جوانبخت در ادامه به برگزاری کلاس‌های آموزشی به‌صورت رایگان در مراکز نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با برگزاری کلاس‌های آموزشی فرزند پرروی و مهارت‌های زندگی با رویکرد پیشگیری از اعتیاد نوجوانان و همچنین غربالگری اختلالات روان در راستای تشخیص اولیه بیماری‌ها، سعی بر پیشگیری از گرایش به سمت مصرف خودسرانه دارو و سایر مواد را داریم.
وی اضافه کرد: از ۳۰ خردادماه لغایت ۵ تیرماه، هفته مبارزه با مواد مخدر بوده که شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم برنامه‌های متنوعی را در این رابطه اجرا کرده است.
انتهای پیام/ م.ب ۳۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
غربالگری     هفته.مواد.مخدر     هادی.جوانبخت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   6 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >