رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
۹۷ درصد موارد التور در تنگستان نمونه‌گیری شده است

17 امرداد 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در سه ماهه اول سال جاری و بر اساس موارد اسهالی شناسایی‌شده، از ۹۷ درصد از این افراد نمونه التور تهیه و به آزمایشگاه ارسال‌شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی بیان داشت: در نظام بهداشت و درمان، بیماریابی از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا شناسایی به‌موقع بیماری‌ها کمک شایانی به جلوگیری از پیشرفت بیماری کرده و طول درمان را کوتاه‌تر می‌کند
 وی ادامه داد: با توجه به فصل گرما و احتمال آلودگی آب و غذا،از همشهریان خواهشمندیم در صورت بروز هرگونه اسهال جهت اطمینان از عدم ابتلا به التور به نزدیک‌ترین واحد بهداشتی مراجعه نمایند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: در سه‌ماهه اول سال جاری ۳ فرد مشکوک به سرخک، ۴ مورد طغیان بیماری منتقله از آب و غذا، ۳ مورد بیماری گال، یک مورد تیفوئید، یک مورد اسهال خونی، ۳ مورد مبتلا به سل و ۲ مورد بیماری هپاتیت شناسایی‌شده‌اند و سیر درمان برای همه موارد انجام‌شده است.
رفیعی با اشاره به حضور اتباع خارجی در منطقه و احتمال شیوع بیماری مالاریا با توجه به رفت‌وآمد این افراد به مناطق آلوده به این بیماری بیان داشت: در سه ماهه اول سال جاری ۱۷۳ مورد لام مالاریا در تنگستان تهیه و آزمایش‌شده که خوشبختانه همه موارد منفی بوده‌اند.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان تصریح کرد: در سه‌ماهه اول سال جاری ۷۷ مورد پدیکلوزیس (شپش) نیز در تنگستان شناسایی‌شده که با ارائه آموزش و داروی لازم، سیر درمان انجام و تا مرحله بهبود قطعی پیگیری شده‌اند
رفیعی اظهار داشت: ۲۳ مورد حیوان گزیدگی نیز در تنگستان اتفاق افتاده که در همه موارد افراد نسبت به بیماری هاری واکسینه شده‌اند.


انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید

کلمات کلیدی:
التور     نمونه.گیری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان     ماه.زرافشون.رفیعی    

تاریخ بروز رسانی:   17 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >