در شش‌ماهه اول سال ۱۴۰۲؛
۲۲۸ هزار تست مختلف آزمایشگاهی در بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام شد

3 آبان 1402
رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه امسال (شش‌ماهه اول سال ۱۴۰۲) تعداد ۲۲۸ هزار و ۵۴۳ تست مختلف آزمایشگاهی در بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام شده است.

دکتر امین آزاد فر در مصاحبه با روابط عمومی بیمارستان شهید صادق گنجی اظهار داشت: آزمایشگاه بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان با دارا بودن دو بخش کلینیکال و سرجیکال، ۳۳ نفر کارشناس و کاردان علوم آزمایشگاهی و یک پزشک متخصص پاتولوژی همه روزه به‌صورت سه شیفت (صبح، عصر و شب) مشغول ارائه خدمات تشخیصی به بیماران ارجمند است.
دکتر آزاد فر تعداد کل مراجعین به آزمایشگاه بیمارستان شهید گنجی را از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه سال جاری ۳۸ هزار و ۳۱۵ نفر ذکر کرد و اظهار داشت: از این تعداد ۳۳ هزار و ۵۹۵ بیمار مربوط به موارد بستری و ۴ هزار و ۷۲۰ بیمار مربوط به موارد سرپایی بوده است.
وی ضمن معرفی بخش‌های مختلف آزمایشگاه بیمارستان شهید گنجی برازجان بیان کرد: بخش کلینیکال آزمایشگاه شامل بخش‌های بیوشیمی، هماتولوژی، ایمونولوژی، سرولوژی، میکروب‌شناسی، آنالیز ادرار و بانک خون است.
رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان همچنین تصریح داشت: در بخش بیوشیمی سه دستگاه اتوآنالایزر بیوشیمی و دو دستگاه اتوآنالایزر سدیم و پتاسیم مستقر است که تعداد تست‌های انجام شده در این بخش در شش‌ماهه اول سال جاری ۱۱۷ هزار و ۷۳۹ تست است.
دکتر آزاد فر همچنین اظهار داشت: در بخش هماتولوژی آزمایشگاه شهید گنجی دو دستگاه سل کانتر و دو دستگاه سدیمان ریدر مستقر است که آمار تست‌های انجام شده در این بخش در بازه زمانی مزبور ۶۱ هزار و ۸۴۷ تست است و در بخش ایمونولوژی دو دستگاه الایزا و یک دستگاه وایداس مستقر بوده و تعداد تست‌های انجام شده در این بخش ۲ هزار و ۳۵۱ تست و همچنین تعداد تست‌های انجام شده در بخش‌های سرولوژی ۶ هزار و ۵۲۹، میکروب‌شناسی ۲ هزار و ۹۷۳ و آنالیز ادرار ۵ هزار و ۸۱۶ تست است.
دکتر آزاد فر همچنین تصریح داشت: در بخش بانک خون این آزمایشگاه آزمایش‌های مورد نیاز بیماران بستری نیازمند خون در بیمارستان انجام می‌گیرد و در مدت شش‌ماهه اول امسال حدوداً تعداد ۶ هزار و ۱۷۱ تست آزمایشگاهی انجام شده است.
وی در ادامه گفت: آزمایشگاه بیمارستان شهید گنجی برازجان حدوداً ۲۴ هزار و ۵۸۵ تست متفرقه دیگر اعم از تروپونین، گازهای خونی و ... را در مدت زمان شش‌ماهه اول امسال انجام داده است.
دکتر آزاد فر ضمن اعلام احتمال بازگشت مجدد بیماری کرونا در فصل سرما و در پی عدم رعایت موارد پیشگیری توسط مردم، اشاره داشت: حدوداً ۳۸۸ تست نمونه‌گیری از بیماران مشکوک کرونایی در بیمارستان انجام شده و متأسفانه این آمار با ورود به فصول سرد سال در حال افزایش است.
رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان از زحمات و خدمات پزشکان و پرسنل زحمتکش آزمایشگاه بیمارستان شهید صادق گنجی تشکر و قدردانی کرد و گفت: مردم به جهت جلوگیری از انتشار ویروس آنفلوانزا و یا احتمالاً کرونا پروتکل‌های بهداشتی را کاملاً رعایت فرمایند.
انتهای پیام/ ب.ا ۴۰۸۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
آزمایشگاه     دکتر.محمدامین.آزادفر     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   3 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >