رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
فرآیند تربیت در همه فعالیت‌های آموزشی جریان داشته باشد/ گزارش تصویری

29 آذر 1401
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر اینکه فرآیند تربیت در همه فعالیت‌های آموزشی جریان داشته باشد گفت: دغدغه‌های اساتید برای آینده دانشجویان ستودنی است.

دکتر حسن ملکی زاده در نشست صمیمانه و هم‌اندیشی با اعضای هیئت‌علمی دانشکده پیراپزشکی اظهار داشت: مهم‌ترین وظیفه اساتید دانشگاه‌ها، انسان‌سازی است و علاوه بر آموزش و انتقال علم و دانش به دانشجویان باید آن‌ها را در راستای اخلاقیات اسلامی پرورش دهند.
وی بابیان اینکه نباید پرورش در سیستم آموزشی مغفول بماند گفت: اساتید دانشگاه الگوهای جامعه هستند و همچنین تأثیرگذاری اساتید بر دانشجویان و جامعه بالا است و باید از ظرفیت اساتید برای تربیت به‌خوبی استفاده شود.
دکتر ملکی زاده اضافه کرد: مسئله تربیت از چنان اهمیت و جایگاهی برخوردار است که به تعبیر شهید مطهری، مسئله ساختن افراد و انسان‌ها است بنابراین جایگاه استادی صرف بیان مطلب آموزشی و درسی نیست بلکه به‌عنوان یک الگو باید تربیت و پرورش دانشجویان را برای ساختن آینده بهتر کشور را به‌صورت ویژه مد نظر قرار بدهند.
وی تصریح کرد: اساتید باید همسان و همسو با نسل جدید و برای از بین بردن فاصله بین نسل‌ها در شیوه‌های آموزشی و تربیتی خود این مهم را مد نظر قرار دهند و اهداف بلند تعالی و تربیت دانشجویان را همسو با فرهنگ کهن ایرانی اسلامی پیش ببرند.
دکتر ملکی زاده بابیان اینکه اساتید به‌عنوان یک فرهنگ‌ساز در جامعه نقش مستقیمی در سوق دادن دانشجویان به سمت فرهنگ اصیل اسلامی دارند افزود: دغدغه‌های اساتید برای آینده دانشجویان ستودنی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به اعضای هیئت‌علمی افزود: نباید اجازه داد تا رکود علمی در دانشگاه ایجاد شود در همین راستا باید بازنگری در خصوص روند پژوهشی برای حرکت در مسیر رفع نیازها و مشکلات دانشگاه و جامعه پیرامونی و افزایش بهره‌وری صورت بگیرد.
دکتر ملکی زاده خاطرنشان کرد: پیگیر رفاهیات کارکنان، دانشجویان و اساتید هستیم و در این راستا برای تقویت کمیته رفاهی در بخش‌های مختلف کارکنان، دانشجویان و اساتید برنامه‌ریزی و پیگیری‌هایی در دستور کار قرار گرفته است.
بررسی مشکلات دانشکده‌ها در بخش‌های مختلف به‌صورت دوره‌ای با حضور رئیس دانشگاه
مشاور اجرایی و رئیس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در حاشیه این نشست در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در استان بوشهر اظهار داشت: سلسله نشست‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اعضای هیئت‌علمی دانشکده‌ها به‌صورت دوره‌ای برای بررسی مشکلات دانشکده‌ها در بخش‌های مختلف در حال انجام است.
دکتر محسن صحرانورد بابیان اینکه اولین نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اعضای هیئت‌علمی دانشکده دندانپزشکی برگزار شد افزود: نشست با اعضای هیئت‌علمی دانشکده پیراپزشکی دومین نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اعضای هیئت‌علمی دانشگاه است.
مشاور اجرایی و رئیس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: معاونین و مدیران مربوطه هر دانشکده در نشست‌ها حضور خواهند داشت.
دکتر ملکی زاده پای صحبت‌های اعضای هیئت‌علمی دانشکده پیراپزشکی نشست
در ادامه سلسله نشست‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اعضای هیئت‌علمی دانشگاه این بار دکتر حسن ملکی زاده پای صحبت‌های اعضای هیئت‌علمی دانشکده پیراپزشکی نشست.
نشست با اعضای هیئت‌علمی دانشکده پیراپزشکی دومین نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اعضای هیئت‌علمی دانشگاه است.
در این دیدار دکتر محسن صحرانورد مشاور اجرایی و رئیس حوزه ریاست دانشگاه، دکتر مرادعلی فولادوند معاون آموزشی، دکتر حسین قائدی معاون فرهنگی و دانشجویی و دکتر اکرم فرهادی معاون تحقیقات و فناوری نیز حضور داشتند.
نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اعضای هیئت‌علمی ادامه دارد.
 

خبر مرتبط:
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
خرید 30 یونیت جدید دندانپزشکی نتیجه پیگیری‌های مستمر مسئولین دانشگاه/ گزارش تصویری


انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
رئیس.دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     دکتر.حسن.ملکی.زاده     سلسله.نشست.اعضای.هیئت.علمی     دانشکده.پیراپزشکی    

تاریخ بروز رسانی:   29 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >