هشتمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت و پاسخ به یک سؤال؛
چرا برخی زنان شاغل تمایل به فرزند آوری ندارند؟

3 اسفند 1401
معاون بهداشتی دانشگاه در هشتمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت اظهار داشت: بخش بزرگی از قشر تأثیرگذار جامعه در مسئله فرزند آوری، زنان شاغل هستند که آن‌ها هم دغدغه‌های مربوط به خود را دارند.

دکتر برجوئی‌فرد افزود: تأمین فضای مناسب برای رفع نیازهای نوزادان، کودکان و مادران باردار برای استراحت، شیردهی و نگهداری کودکان در محل اشتغال بانوان، یکی از سیاست‌های مهم اجرایی در مسئله فرزند آوری است که در ماده ۲۲ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به آن اشاره‌شده است.
معاون توسعه منابع و نیروی انسانی دانشگاه در این نشست گفت: تأمین و تجهیز فضایی مناسب جهت مهدکودک فرزندان کارکنان ستاد دانشگاه در دست اقدام است و این مسئله برای ما اولویت دارد.
دکتر عزیز نژاد افزود: می‌توان با نظر مساعد هیأت امنای دانشگاه، کمک‌هزینه نگهداری فرزند در کودکستان‌های خصوصی به مادران شاغل را افزایش داد.
وی پیشنهاد کرد می‌توان تا زمان راه‌اندازی مهدکودک در دانشگاه قراردادی با تخفیف ویژه، با مهدکودک‌های مجاور دانشگاه منعقد کرد.
وی افزود: برای اتاق استراحت مادر باردار و شیرده دو مکان یکی در ستاد و دیگری در پردیس دانشگاه در نظر گرفته‌شده است که به‌زودی تجهیز خواهد شد.
رئیس گروه جوانی جمعیت نیز اظهار داشت: بررسی‌های میدانی و مصاحبه با زنان کارمند نشان‌دهنده تأثیر تأمین مهدکودک در محل کار این کارکنان، در جهت تشویق آنان به فرزند آوری است.
دکتر طیبه احمد‌زاده افزود: با توجه به اینکه بزرگ‌ترین گروه سنی زنان واجد شرایط فرزند آوری زنان میان‌سال بالاتر از ۳۰ تا ۳۵ سال هستند، زمان طلایی برای زادوولد آنان باید غنیمت شمرده شود و از طریق تأمین فضاهای مناسب، دغدغه آنان را برای نگهداری فرزند را از بین بُرد.

انتهای پیام/ م.ب-۲۰۲۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
قرارگاه.جوانی.جمعیت     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد    

تاریخ بروز رسانی:   3 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >