رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشست هیات رئیسه:
اعضا هیات رئیسه تمام تلاش خود را در پویش ملی غربالگری فشارخون و دیابت به‌کارگیرند/ گزارش تصویری

7 آذر 1402
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشست هیات رئیسه دانشگاه گفت: اعضا هیات رئیسه تمام تلاش خود را در طرح پویش ملی غربالگری فشارخون و دیابت به‌کارگیرند.

دکتر حسن ملکی‌زاده افزود: با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین نمادهای پیشرفت هر کشوری بهبود شاخص‌های مربوط به سلامت است لذا پیشگیری از بیماری، از بهترین و منطقی‌ترین راه‌های ارتقا سلامت است.
وی تصریح کرد: دیابت و پرفشاری خون بااینکه در سطح اول پیشگیری اهمیت داشته و روش‌های سالم زندگی ( سبک زندگی سالم) تا حد زیادی از بروز آن‌ها پیشگیری می‌کند اما به‌عنوان بیماری خاموش در جامعه گسترش‌یافته و به‌عنوان زمینه‌ساز سایر بیماری‌ها مطرح هستند، همچنین عاملی برای ایجاد بسیاری از بیماری‌های خطرناک و تهدیدکننده سلامت مردم هستند.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: برای پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون باید تمامی دستگاه‌های اجرایی پای‌کار بوده و در میدان و در میان مردم به‌خصوص در سطح شهر و اماکن تفریحی حضور یابند.
دکتر ملکی‌زاده تاکید کرد: این امر جهاد تبیین، جهاد خدمت و جهاد سلامت بوده و باید به‌صورت مستمر و ادامه‌دار باشد.
در ابتدای جلسه دکتر قاسم برجوئی‌فرد معاون بهداشت دانشگاه گزارشی از اقدامات انجام‌شده از ابتدای شروع طرح تاکنون در سراسر استان را ارائه کرد.
نشست هیات رئیسه دانشگاه روز دوشنبه با حضور اعضا هیات رئیسه و برخی مدعوین تشکیل‌شده و موارد متعددی موردبحث و بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام / م.ف 1024
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     هیات.رییسه     پویش     غربالگری     دیابت     فشار.خون    
دکتر.حسن.ملکی‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   7 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >