معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
هیچ کمبودی برای تأمین داروهای اتاق عمل در استان بوشهر وجود ندارد/ ۴۵ هزار عدد سرم تحویل استان بوشهر داده شد

7 آذر 1401
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: علیرغم انتشار برخی خبرها مبنی بر وجود برخی کاستی‌هایی برای تأمین داروهای اتاق عمل ولی خوشبختانه هیچ کمبودی برای تأمین داروهای اتاق عمل در استان بوشهر وجود ندارد.

دکتر یحیی رضایی در نشست پاسخگویی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در سالن شهدای ایرنا اظهار داشت: در زمان حاضر فقط هنوز در بخش تأمین آنتی‌بیوتیک در حوزه کودکان مشکلاتی در استان بوشهر وجود دارد که این مشکل تنها مختص استان بوشهر نیست و مسئله ملی است که مسئولان در حال پیگیری برای حل آن هستند.
وی تصریح کرد: بر اساس وعده‌های داده شده انتظار می‌رود تا یک ماه آینده وضعیت تأمین آنتی‌بیوتیک‌ها نیز به حالت عادی تبدیل شود.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: در ۲ ماه اخیر با پیگیری‌های انجام‌شده ۲۳۰ هزار عدد سِرُم در این استان توزیع‌شده است.
دکتر رضایی افزود: همچنین به‌تازگی مجوز تأمین ۴۵ هزار عدد سرم دیگر نیز برای استان بوشهر گرفته شده که تحویل استان بوشهر داده شده است و در انبار استراتژیک معاونت غذا و داروی استان بوشهر نیز به‌اندازه کافی ذخیره سرم وجود دارد و مشکلی در این زمینه نیست.
وی تصریح کرد: در ۲ ماه گذشته با توجه به بروز برخی مشکلات و کمبودها در زمینه تأمین سرم اولویت توزیع با بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی روستایی بود و در این مدت اجازه ندادیم بیماری در بیمارستان‌های استان با مشکل و کمبود روبرو شود.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأکید کرد: اولویت توزیع سرم در آن شرایط بحرانی در داروخانه‌ها با داروخانه‌های شبانه‌روزی بود.
انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست.پاسخگویی     اصحاب.رسانه     معاون.غذا.دارو     دکتر.یحیی.رضایی    

تاریخ بروز رسانی:   7 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >